Про важливість і першорядне значення комфортного сну немає сенсу вести дискусії. Це аксіома. А ось що може вплинути на його якість – питання не пусте.
Одним із основних факторів, що забезпечують повноцінний і здоровий сон, є «правильна» ковдра. Воно, по-перше, має бути відповідного розміру, що, у свою чергу, залежить від ліжка та кількості, що укриваються.
Стандартні варіанти представлені у трьох «іпостасях»:
- полуторна ковдра – 140х205 см;
- двоспальна - 170х210 см;
- ковдра у розмірі «євро» - 200х220 см.
По-друге, ковдра має відповідати сезону та власним відчуттям. Мається на увазі той факт, що всі по-різному відчувають температурні режими. Комусь подобається прохолода, а хтось навіть у липневу спеку віддає перевагу пуховій ковдрі, тому фактор індивідуальних уподобань важливий. Як загальні рекомендації авторитетні виробники на ярлику вказують маркування у вигляді п'яти крапок або сонечок.
Теплими, тобто зимовими, вважаються варіанти 4-5, всесезонними - 3, а найкращими для літа - ковдри з відмітками 1-2. Можна орієнтуватися і такий параметр, як щільність наповнювача. У зимових ковдрах вона становить від 300 гр/м², у літніх – від 100 гр/м². Якщо ковдру підібрано правильно, дискомфорт не відчувається: під ним ні тепло, ні жарко - одним словом, оптимально. Це можуть забезпечити тільки якісні ковдри, що мають високу теплопровідність і хорошу циркуляцію повітря. Розглянемо варіанти, які відповідають цим вимогам.
Ковдри літні натуральні чи синтетичні?
Однією з тенденцій сучасності вважається думка, згідно з якою натуральна основа будь-якого продукту – запорука безпечної та комфортної експлуатації. Справді, певною мірою це твердження відповідає істині. Ковдри з вовни, пуху, бавовни, шовку екологічні, чудово вбирають вологу та дозволяють тілу «дихати», проте не позбавлені деяких недоліків. Наприклад, шерстяні ковдри можуть викликати алергію, а шовкові – не всім доступні завдяки високій ціні. У свою чергу синтетичні ковдри доступні всім і до того ж гіпоалергенні. Отже, однозначно сказати, яка ковдра краща, не можна. Потрібно розглянути всі варіанти та зробити правильний вибір.
Бавовняні ковдри літні
Бавовна – найпопулярніша основа для виробництва високоякісного постільного приладдя у всьому світі. З нього шиють одяг, комплекти постільної білизни, ковдри та багато інших необхідних у побуті предметів побуту. Популярність цього матеріалу заснована на таких його властивостях, як здатність пропускати повітря, вбирати вологу та швидко випаровувати її, зігрівати та дарувати неймовірно приємні тактильні відчуття. Бавовняне волокно як наповнювач для літніх ковдр – один з найпопулярніших, тому що бавовняні ковдри здатні забезпечити комфортний і здоровий сон, довгий термін служби та дуже прості у догляді (дозволено прання).
Розглядаючи цей вид домашнього текстилю, не варто плутати його з ватними ковдрами з скрині бабусі, тому що сучасні бавовняні ковдри відрізняються вдосконаленими способами виробництва, високою якістю виготовлення, а також привабливим і різноманітним декором, що дозволяє використовувати їх як покривала на ліжко.
Шовкові ковдри
Один з найкращих варіантів через такі чудові характеристики, як натуральність, гіпоалергенність, здатність вбирати вологу і регулювати мікроклімат. Так-так, шовкова ковдра здатна виконувати роль природного кондиціонера, охолоджуючи влітку та зігріваючи взимку. Незважаючи на натуральну основу, вона не приваблює комах-паразитів і не збирає пил. Переваг багато, однак і «мінуси» вагомі – висока ціна і дуже клопіткий догляд, що не має на увазі ні ручного, ні автоматичного прання.
Ковдри з евкаліптовим волокном
Евкаліптове волокно інакше називають ліоцелл. Це натуральний матеріал, наділений цілющими властивостями евкаліпта, головним з яких вважаються фітонциди – біологічно активні речовини, що пригнічують ріст та розмноження шкідливих бактерій, грибів. Евкаліптова ковдра особливо «показана» астматикам, вона не тільки корисна для здоров'я, але й надзвичайно комфортно в експлуатації, оскільки забезпечує хорошу циркуляцію повітря, вбирає вологу, не затримує пил і не заперечує проти машинного прання. Проте взимку такою ковдрою можна користуватися лише у дуже теплих приміщеннях.
Бамбукові ковдри літні
Бамбукова ковдра для літа – чудовий вибір. Екологічно чиста сировинна основа, приємні тактильні відчуття, легкість, здатність вбирати і швидко випаровувати вологу, а також давно відомі антибактеріальні властивості та гіпоалергенність – все це дозволяє розглядати бамбукові ковдри як один із найкращих варіантів, який створює комфортний мікроклімат не лише влітку, але й взимку. У догляді такі ковдри не примхливі. Їх можна прати в машинці-автомат при температурі не більше 30 градусів, в режимі «делікатне прання», правда, не рекомендується використовувати віджим.
Вовняні ковдри
Багато хто розглядає вовняні ковдри виключно як зимовий варіант. І це цілком закономірно, бо вони здатні зігріти навіть у лютий мороз. І якщо для зими передбачені стьобані вовняні ковдри, то для літа ідеально підійдуть легкі напіввовняні пледи або покривала літні ТМ Владі. Вони зігріють прохолодної ночі, вберуть непотрібну вологу, забезпечать здоровий сон і сприятливо впливають на організм, особливо, якщо є проблеми з опорно-руховим апаратом і болі в суглобах. Як «мінуси» цього виду можна відзначити здатність викликати алергію і можливість тільки ручного прання, причому в холодній воді.
Ковдри літні синтепонові
Цей вид домашнього текстилю представлений досить широко. Як наповнювач у синтетичних ковдрах використовується синтепон, синтепон силіконізований та штучний лебединий пух. Поєднує їх штучна основа, демократична ціна та простота догляду. Одними з головних переваг вважаються абсолютна гіпоалергенність та хороша циркуляція повітря, завдяки якій ковдра дозволяє тілу «дихати» та випаровувати вологу. «Мінуси» синтетичних ковдр – здатність «зменшуватися» обсягом і накопичувати статичну електрику.
Виявляється, вибрати та купити літню ковдру – не така вже й проста задача, проте якщо буде знайдено правильне рішення, міцний і здоровий сон прохолодними літніми ночами забезпечений. Тому слід уважно вивчити всі «за» та «проти», вибрати оптимальний варіант та зробити замовлення в інтернет-магазині домашнього текстилю Кохана. За наявності запитань за консультацією завжди можна звернутися до доброзичливих менеджерів – вони із задоволенням допоможуть обрати та організують доставку замовлення у найкоротші терміни.
Приємних покупок та вдалого вибору!