Наматрацники з'явилися в домашньому побуті зовсім недавно і навіть ще не набули статусу «річ першої необхідності», однак у тому, що вони потрібні, сумнівів залишається дедалі менше. Якими бувають наматрацники та для чого використовуються?
Коригувальні наматрацники
Отже ситуація. Після довгих коливань і болісного вибору куплено нове ліжко з матрацом, на який покладають великі надії усі, хто сподівається на міцний та спокійний сон на ньому. І тут декого осягає розчарування: на матраці спати жорстко (або занадто м'яко). Одне слово, дискомфорт. Як бути? Можна перетерпіти або звикнути, можна постелити зверху стару ковдру, а можна купити наматрацник.
Що це таке? Це своєрідний чохол на ліжко, який може вплинути на рівень м'якості/жорсткості матраца завдяки наповнювачу. Якщо необхідно, щоб матрац став м'якшим, слід вибрати наматрацник з наповнювачем синтепон. Якщо все навпаки і хочеться більш «жорстких» відчуттів, то слід звернути увагу на вироби з кокосовою койрою. Таким чином, наматрацник «врятує» ситуацію і найкраще вплине на комфортний сон і відпочинок.
Можлива й протилежна ситуація: матрац не новий. З'явилися пружини, що випирають, злегка продавлене спальне місце. До того ж зовнішній вигляд бажає кращого. Який вихід? Новий наматрацник! Він скоригує поверхню і «сховає» все, що чіпляє погляд дбайливої господині.
Наматрацник літній чи зимовий? А може, всесезонний?
У це важко повірити, але наявність наматрацника надає найсприятливіший вплив на терморегуляцію під час сну. Щоправда, умовою цього є «правильний» наповнювач. Спекотними літніми ночами здається, ніби й матрац «пишить жаром». Так ось щоб уникнути цього, необхідно вибрати наматрацник, який добре вбирає зайву вологу та забезпечує повітрообмін. До таких відносяться вироби з синтепоном та чохлом з натуральної бавовни. Для холодної пори року підійде наматрацник з наповнювачем з натуральної вовни, а як «верх» (чохла) може бути використана мікрофібра.
Виникає цілком справедливе питання: а чи існують всесезонні наматрацники? Так, є такі. Ефект досягається завдяки двосторонній конструкції, коли використовуються два види матеріалів, або за рахунок терморегулюючих властивостей наповнювача, здатного підкорятися температурі повітря. До таких «розумних» наповнювачів, що зігрівають взимку і влітку охолоджують, відносяться комфорель (синтетичний матеріал, схожий на холлофайбер), натуральний пух і бамбукове волокно.
Від чого врятує наматрацник?
Безумовно, всі наматрацники виконують захисні функції, «ховаючи» поверхню матраца від пилу та бруду. А якщо цей вид домашнього текстилю виготовлений із спеціальної тканини, просоченої антибактеріальним складом, він ще надійно оберігає від появи грибів, цвілі, постільних кліщів. Однак найбільш затребуваним є водонепроникний наматрацник. Він особливо актуальний, якщо в будинку є діти та лежачі хворі. З одного боку він є махровим полотном, що складається з 80% бавовни, а з іншого – водонепроникну мембрану, що добре пропускає повітря. Це спосіб захисту матраца від вологи набагато ефективніший, ніж знайома всім клейонка, оскільки наматрацник Аква-Стоп не «шелестить», не «з'їжджає» і, що найголовніше, не створює «парникового ефекту». Все це разом забезпечує комфортне використання і спокійний сон.
Спосіб кріплення та догляд за наматрацником
Переконавшись у необхідності наматрацника, хочеться уточнити деякі важливі деталі. Наприклад, як він кріпиться до матраца? Виробниками прийнято рішення досить просте: вони використовують гумки, за допомогою яких наматрацник «чіпляється» до кутів матраца, або оформляють кріплення у вигляді бортиків. Принципового значення спосіб кріплення наматрацника не має – обидва надійні та зручні у використанні.
Безумовно, головний «плюс» використання наматрацників у тому, що їх можна легко випрати.
Щоправда, потрібне дотримання деяких умов:
- певний температурний режим (30-40 градусів);
- використання рідких миючих засобів (особливо актуально для наматрацників з мембранної тканини);
- регулярне провітрювання.
Таким чином, наматрацник – один з найпотрібніших і найважливіших видів домашнього текстилю, завдяки якому можна продовжити термін служби будь-якого матраца, зберегти його первісну красу, підвищити комфорт сну та забезпечити гігієнічність ліжка.
Де купити наматрацник?
Купити наматрацник не проблема. Це можна зробити навіть не виходячи з дому, якщо звернутися до каталогу інтернет-магазину Кохана, де представлений хороший вибір домашнього текстилю. З усіх питань завжди можна розраховувати на консультацію доброзичливих менеджерів, а після прийняття позитивного рішення про покупку – на швидке оформлення замовлення та доставку в найкоротший термін.